Darmowe podręczniki szkolne

Każdego rodzica dziecka w wieku szkolnym przeraża wizja skompletowania wyprawki dla swojej pociechy. W nawale informacji ważnych i mniej ważnych znajduje się ta o niezbędnych książkach i ćwiczeniach, które są niewątpliwie bazą naukową dla ucznia.

Dobra informacja dla rodziców dzieci klas I-III jest taka, że w tych klasach podręczniki szkolne a dokładnie do edukacji wczesnoszkolnej uczniowie dostają pierwszego dnia szkoły za darmo. W skład darmowych podręczników wchodzą:

*edukacja wczesnoszkolna polonistyczna

*edukacja wczesnoszkolna matematyczna

*język angielski

Jest to ogromne ułatwienie dla rodziców, ponieważ dodatkowo do każdego podręcznika dodawana jest książka ćwiczeń, a jedynym podręcznikiem, który należy zakupić samemu jest książka i ćwiczenia do religii.

Warto zaznaczyć, że podręczniki szkolne w klasach I-III podzielone są na cztery części, a dokładniej odpowiadają danej porze roku. Ułatwia to przeprowadzenie planu programowego w odpowiednim czasie. Dzięki takiemu podziałowi, który jest niewątpliwie narzucony odgórnie, nauczyciel realizuje założenia programowe systematycznie i nie jest możliwe skumulowanie nieprzerobionego materiału na “ostatnią chwilę”. Jest to świetna sprawa, gdyż program jest tak ułożony, by dziecko mogło uczyć się i przeżywać realnie jednocześnie wydarzenia akurat występujące. Tak dzieje się w przypadku chociażby różnych świąt, np: Święto Zmarłych, Bożę Narodzenie czy Wielkanoc i inne. 

Jednak darmowe podręczniki szkolne do edukacji wczesnoszkolnej to przede wszystkim ulga dla kieszeni rodziców. Każdy rodzić, który wyprawia swoje dzieci do szkoły liczy się z ogromem wydatków we wrześniu. Należy pamiętać, że wyprawka szkolna to nie tylko podręczniki szkolne, ale także mnóstwo potrzebnych zeszytów, piórnik, linijki, długopisy, kredki, kolorowe papiery, teczki, kleje, flamastry i wiele innych, które dokupowane są w ciągu trwania roku szkolnego. Dość dużym wydatkiem jest zakup plecaka szkolnego. W ofertach szkolnych wyprawek jest wiele plecaków, które są tanie i ogólnodostępne, ale mnóstwo rodziców powie, że dobry plecak, który jest lekki a zarazem wytrzymały, nieprzemakalny i przy tym ładny kosztuje nieco więcej niż te z gazetek marketowych. Dzięki programowi darmowych podręczników można sobie pozwolić na kupno dobrego plecaka,a to jest bardzo ważne przy sporej ilości niezbędnych rzeczy, jakie nasze dzieci zabierają codziennie do szkoły.

Skoro edukacja jest w Polsce darmowa to podręczniki szkolne również powinny być darmowe do końca trwania szkoły podstawowej, a nawet średniej. Miejmy nadzieję, że kiedyś tak będzie, a początek września stanie się nieco przyjemniejszy dla wydatków.

 

 

 

About the Author

You may also like these