Krótko o mnie

A więc tak – nazywam się Kamil Bąbel. Pierwszego bloga założyłem w wieku 17 lat i od tamtego momentu miałem wzloty i upadki. Tworzyłem, współtworzyłem i doradzałem, ale moje sukcesy były przeciętne (jak to w statystyce bywa).

Z wykształcenia jestem socjologiem, a zawodowo zajmuję się rozwiązywaniem problemów społecznych i marketingowych.

W 2015 roku odkryłem swoje predyspozycje do pracy z danymi. Ogromną frajdę sprawia mi szukanie odpowiedzi na trudne pytania w tabelach, wykresach i statystykach. Jeszcze większą frajdę sprawia mi prezentowanie znalezionych odpowiedzi innym.

Postanowiłem połączyć doświadczenia z blogosferą, wiedzę akademicką i zamiłowanie do statystyki. Tak powstała idea Statystycznego Blogera.

Raz w miesiącu wysyłam newsletter z podsumowaniem blogowej działalności. Zapisz się, aby być na bieżąco.

O blogu

W świecie kiedy ilość docierających do nas informacji jest nie do zmierzenia, rodzi się pytanie o jakość i rzetelność tych informacji.

Analityk – Ola Rosling wprowadził w 2015 roku pojęcie „factfullness”, które jest połączeniem dwóch angielskich słów „fact” (fakt) i „mindfullness” (uważność). Definicja tego pojęcia brzmi następująco: Nawyk skupiania się wyłącznie na opiniach, które mają silne poparcie w faktach.

Blogosfera przechodzi obecnie transformację. O ile kiedyś w osobie blogera – jego emocji i opinii upatrywało się podstawowy czynnik sukcesu, o tyle dzisiaj opinii jest tak wiele, że trzeba wybierać te, które charakteryzują się największą rzetelnością. Następuje profesjonalizacja blogosfery i coraz częściej odczucia autorów zastępowane są odwołaniami do obiektywnych źródeł.

StatystycznyBloger.pl to pierwszy blog o blogowaniu, który realizuje ideę factfullness. Publikowane artykuły, porady, wskazówki są wynikiem analizy danych ilościowych i jakościowych dotyczących polskich blogów.

Dodaj komentarz