Poznać przeszłość – wiek 20

Matura z historii bywa wymieniana jako jeden z najcięższych egzaminów tego rodzaju. Aktualnie maturzyści mają do wyboru historię tylko na poziomie rozszerzonym, więc jasno można powiedzieć, że poprzeczka jest u nich postawiona dosyć wysoko. Zdecydowanie warto jednak podjąć próbę, gdyż matura z historii może otworzyć drogę na wiele uczelni i na wiele kierunków (także prestiżowych, jak przykładowo prawo). Maturzysta wybierając historię musi być jednak przygotowany na to, żę spotka go cała masa trudności po drodze. Materiału jest stosunkowo dużo i nie jest on najłatwiejszy. Trzeba znać praktycznie każdą epokę, przez co zakres materiału jest szeroki. Jedne epoki historyczne są trudniejsze od innych- to także trzeba wziąć pod uwagę przy nauce. Samodzielnie trzeba się zorientować jaka epoka historyczna jest dla danego ucznia łatwiejsza, a jaka trudniejsza i uwzględnić to w planie nauki. Warto też rozwiązywać matury z poprzednich lat, by dowiedzieć się jakie pytania często padają. Wreszcie przez cały czas przygotować należy rozwijać swoje umiejętności z zakresu pisania wypracowań, gdyż kończąca maturę rozprawka potrafi przysporzyć maturzystom sporo kłopotów. 

Efektywna nauka

Kluczem do sukcesu jest z pewnością efektywna nauka. Nie ma nic gorszego jak spędzanie przed książkami masę czasu, przy czym nie wynosi się z tego absolutnie nic. Trzeba być przy nauce cały czas skoncentrowanym. Nauka będzie też o wiele prostsza, jeżeli będzie korzystało się z dobrych materiałów. Niemalże klasycznym przykładem może tutaj być podręcznik Poznać przeszłość 3. Jest to książka dostosowana do poziomu maturzysty, przez co jest też szalenie atrakcyjna. Jak sama nazwa wskazuje, swoim zakresem obejmuje ona sam wiek XX, przez co  nie można ograniczać się tylko do tego podręcznika. Niezaprzeczalną zaletą książki jest fakt, że dobrze rozrysowuje jedną z najtrudniejszych epok. Jest to bardzo ważne z uwagi na to, iż uczniowie często mają kłopot z zapamiętaniem niektórych faktów związanych z rozwojem wydarzeń w XX wieku. 

Zalety podręcznika

Podręcznik ma dobrą systematykę. Odpowiedni przekaz formy jest przecież kluczowy dla maturzystów- tutaj autorzy wywiązali się ze swojego zadania bez zarzutów. Zdecydowanie warto jest chociaż przejrzeć podręcznik Poznać przeszłość – wiek 20. Dobre źródło wiedzy to zdecydowana podstawa. Autorzy zastosowali techniki, dzięki którym treść książki nie ogranicza się jedynie do suchego przedstawienia faktów, ale daje możliwość lepszego zapamiętywania określonych wątków w prosty i szybki sposób. Na rynku nie ma wielu tak dobrych podręczników do historii z zakresu XX wieku. 

About the Author

You may also like these